Ana Sayfa Hikayen Elek Hakkımızda İletişimStres zamanlı, sesli harf azaltmayla güçlü bir şekilde ilişkilidir. İngilizce, Almanca, Rusça, İsveçce, Norveçce, Felemenkçe, Portekizce ve Farsça tipik stres zamanlı dillerdir. Arapça da bazen stres zamanlı dillere örnek gösterilir. Her hece süresi aynı olan Türk, Fransız, İtalyan, İspanyol, Gürcü, Rumen, Ermeni ve Kore dilleri hece zamanlı diller olarak isimlendirilir. Japon, Slovak ve Antik Yunan dilleri ise mora zamanlamalı diller olarak geçmektedir.
rehberlik org ingilizce kelimeleri teleffuz, tonlama ve stres yönleriyle tanımlamaya çalışan basit bir sitedir. aynı zamanda akılda tutmak için farklı metodlar kullanmaktadır. kelimenin üzerine gelin ve görün. Aşağıdaki resimde olduğu gibi ...

Örnek resimdeki influence kelimesinin söylenişini önce tahmin edin sonra mause ile üzerine geldiğinizde çıkan bilgilendirmeyle doğrulayın.

Kelime Desenleri Listesi, sizin doğru söyleyişinize yardımcı olacaktır.

Benim adım Bahadır BATCA, amatör bir yazılımcıyım. Bazı nedenlerden dolayı Türkiyeden İsveç'e gelmek zorunda kaldım ve şimdi hem ingilizcemi geliştirmek hem de isveçce öğrenmek zorundayım. Ne mi yapıyorum. Öğrendiklerimi bu siteye aktarmaya çalışıyorum böylece hem kendim öğreniyorum hem de benimle aynı durumda olanlara ücretsiz yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben bir dilbilimci değilim ve hata yapabilirim. Farkettiğiniz yanlışları iletişim kutucuğunu kullanarak bana bildirebilirsiniz.
Bu yazıyı yazarken 630 civarında kelimeye ulaşmıştım. Teşekkürler...