Hayatı Önde Keşfedin
Home About Contact


Binom Mucizesi

Pascal üçgeni, matematikte binom katsayılarını içeren üçgensel bir dizidir. Fransız matematikçi Blaise Pascal'ın soyadıyla anılsa da Pascal'dan önce Hindistan, İran, Çin, Almanya ve İtalya'da matematikçiler tarafından çalışılmıştır. İlk olarak Ömer Hayyam tarafından bulunduğu düşünülmektedir.

Gerek binom serisi 2,4,8,16,32 gerekse fibonacci serisi 2,3,5,8,13,21 geometrik artıştır. Aritmetik artış 1,2,3 veya 3,6,9 veya 2,4,6,8 gibi bir kaynak çabası olarak değerlendirilir.

Her periyotta yaptığımız ölçüm sonuçlarını seri veya dizin şeklinde yazalım. Şayet tek kaynak ürünlerini ölçüyorsak bu sayılar aritmetik artar. Geometrik artış için her ürün kaynak gibi davranması gerekir. Burada her bir kaynaklar çoğaldıkça bir birini iter ve mucize gibi nitelendirilecek sonuçlar ortaya çıkar.

Yapı tasarımında kullanıldığı zaman kubbelik oluşur. Dayanıklılık ortaya çıkar

 

Bir tablo çiziminde altın oran kullanılırsa. Güzellik ortaya çıkar.

Ticarette kullanılırsa çok hızlı bir büyümeyi getirir.

Standart binom açılımının formülü 2n dir. Yanıltılmış lucas üçgeni formülü ve şekil olarak,

gösterilir. Bu'da geometrik artar.

Bu matematiğe doğada da sıkça rastlanılır. Bu tür yapılar bir çok farklı şekilde formüle edilebilir. Fakat birde formüle edilemeyen geometrik yapılar vardır. İstatistiksel veriler grafiğe vurulur ve aşağıdaki gibi şekiller çıkar; Her ne kadar simetri bozuluyorsa da ki her insan güzel değildir fakat bir gerçek var ki o da doğadaki geometrik artışa sıklıkla rastlanılmasıdır.

 
 
 

 

 

 


Binary Terminolojisi

bir insan tek başına aritmetik 1,2,3,4,5 ... veya 2,4,6,8 ... gibi işini büyütebilir

bağımsız distribütörü olduğumuz kurumumuzda ise;

binom açılımı düşünürsek 2,4,8,16,32,64,128... geometrik çoğaltım göstermektedir. buna katlama, zaman kaldıracı gibi farklı isimler vermekteyiz.

kurumumuz binary branch bayiler vermektedir. ve kol dengesi vardır. yani sponsoru onun tek kolunu açmaya devam eder ama inşası kendisine bırakılan ikinci kolunu o şahıs ilerletmedikçe tek kolu istediği kadar ciro getirsin para kazanamaz.

mucize olan ise her bayi kendi iki bayiliğini kendisi açması üzerine puantaj (daha fazla ödeme) yapılmasıdır.

fakat piyasanın çok kirli olması ve önyargılar nedeniyle bayilerin (hız olarak üst sponsorunun beklentilerinin altında çalışması) rantabl çalışmaması ve dolayısıyla bu örneklerin alta doğru tekrar etmesi negatif momentum oluşturmakta ve burnout (kol göçmesi) gerçekleşmektedir. Bu durum belki işe çok zaman ve maddiyat harcamayanlar için önem arz etmese de özellikle daha yukarıdaki distribütörler için çok büyük yıkımlar oluşturabilmektedir.

her bayinin kendi alt iki (binary model) bayisini kendi gayretleri ile bulması çok basit ve kurulan network'e yük oluşturmayan bir başarı formülü iken maalesef bu teoride kalmaktadır. pratikte ise tablo aynen şu şekildedir, ilk bayin çalışmaz mecburen onun altında ikinci bir bayi açarsınız o da çalışmaz mecburen bir bayi daha o da rantabl olmaz siz her bayi açışınızda çevrenizdeki insan kaynakları tükenir fakat sizin kadar heyecanla çalışan bir alt kadro bir türlü oluşturamazsınız (doğru insanlara ulaşamamak)

burada benim çınar ağacı olarak nitelendirdiğim şampiyonlar devreye girer. cep telefonunda binlerce kayıt vardır ve geçmişte bu kayıtlar üzerinde o derece prestij sahibi olmuşlardır ki, tek sözü ile birçok kişiyi distribütör yapar ve distribütörlerin çalışmasını beklemeden bir koluna hızlı bir şekilde alt alta bayilikler vermeye başlar (kendi sponsorluğunda ana kol-ana hat inşa etmek). bulunduğu networkte pozitif momentum oluşturur. bu sebeptendir ki şampiyon olmak istiyorsan şampiyonlarla birlikte çalışmalısın denmiştir.

konu, üst sponsorunuzun sizin altınıza kendi sponsorluğunda bayi eklemesi aslında

yani 1-2 sene boyunca 1 tane bayi eklemesinden bahsetmiyorum zaten böyle bir ekleme olacaksa olmaması daha hayırlıdır

asıl bahsetmek istediğim konu 3-4 ayda sizin haberiniz olmadan yüzlere varan yeni bayiliklerin tek kolunuzda oluşmasıdır

bu asıl konuda sizi başarılı olmaya çok yaklaştıracaktır. diğer kolunuzdaki her küçük hareketlenmede kariyer almaya başlarsınız

bu terminoloji size yabancı gelmiş olabilir ama bu yazıyı yazarken dünkü sunumda yeni kariyer almış şahıslardan birinin şu sözü işin ciddiyetini kavramanızda size fayda sağlayacaktır. İ.D. isimli şahıs şunu söyledi daha doğrusu modülatör tarafından bu soru sorulunca söylemek zorunda kaldı "44 ayda toplam 1milyon kazanç elde ettim."

şampiyonların koluna kayıt olmak isteyen el kaldırsın. peki çınar modelinden bir tık daha avantajlı bir modelden sizlere bahsetmek istesem...

dinlemek istermisiniz